- 9:00h San Petersburgo (Rusia)
European Club 7s: AVK Bera Bera - Gran Milan 7s - 13:30h San Petersbugo (Rusia)
European Club 7s: AVK Bera Bera - Dukla Rugby - 15:40h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: VVA-Podmoskovje - AVK Bera Bera - 11:00h Zizurkil
Melokotoi Txapelketa: Termas Bera Bera - La Unica - Hernani - Biarritz
- 11:00h San Petersburgo (Rusia)
European Club 7s: Cuartos de final - 12:20h San Petersbugo (Rusia)
European Club 7s: 9º-12º puesto - 14:00h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: 5º-8º puesto - 14:40h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: Semifinales - 15:20h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: 11º-12º puesto - 15:40h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: 9º-10º puesto - 16:00h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: 7º-8º puesto - 16:20h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: 5º-6º puesto - 18:00h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: 3º-4º puesto - 18:40h San Peterburgo, (Rusia)
European Club7s: Final
Animatu itzazu errugbia probatzera!
Etxeko txikienek errugbia probatzea eta kirolera zaletzea lortuko duzu. Bera Bera Rugby Eskolan txikiek, neska eta mutilek, gorputza martxan jartzeaz gain, lagunak egingo dituzte, ondo pasatuko dute eta gure baloreak ezagutuko dituzte: elkartasuna, aniztasuna, konpromisoa, zintzotasuna, iraunkortasuna, errespetua, adiskidetasuna, umiltasuna, anbizioa eta gardentasuna.
Ohorezko B Mailako liga urriaren erdialdean hasiko da, eta aste bat edo bi lehenago gainerako talde federatuen denboraldiak hastea espero da.
Emakumezkoen taldeak gaur, abuztuak 16, hasiko du denboraldi-aurrea Manteon, eta bihar, abuztuak 17, Puion jarraituko du zelaian.
Gizonezkoen Euskal Liga, S16, S18, Euskal Liga eta Ohorezko B Mailako taldeek abuztuaren 24an hasiko dute denboraldi-aurrea Puion.
OBM Taldea
Entrenatzaileak: Gorka Bueno, Xabier Martinez y Aritz Arzelus.
Managerra: Xabier Etxaniz
prestatzaile fisikoa: Izko Armental
Ordezkariak: Garikoitz Lizarza y Luis Arias
Euskal Ligako Emakumezkoen Taldea
Entrenatzaileak: Jokin Gorrotxategi, Laura Lorenzo, y Amets Castrejana
Managerra: Ángel Aizpitarte
Prestatzaile fisiko: Adriana Maraña
Ordezkariak: Ángel Azpitarte y Ainhoa Pérez
Euskal Ligako Gizonezkoen taldea
Entrenatzaileak: Etor de Goicoechea y Álvaro Gómez
Managerra: Xabier Rodriguez
Prestatzaile fisiko: Izko Armental
Ordezkariak:Xabier Rodriguez
S18 Taldea
Entrenatzaileak: Iñigo Imaz y Simón Setien
Managerra: Rafa Legorburu
Prestatzaile fisikoa: Adriana Maraña
Ordezkariak:
S16 Taldea
Entrenatzaileak: Emilio Bote y Beñat Gorrotxategi
Managerra: Ricardo Gómez
Prestatzaile fisikoa:
Ordezkariak:
XV-eko aurredenboraldia gainontzekoek abuztuaren 24ean hasiko dute. XVeko aurrendenboraldiko partidak behin Errusiatik buelta eginda dagoenean hasiko dira, eta hurrengo hauek
izango dira:
- Irailaren 18an , Madrideko Liceo Frances taldea edukiko dugu aurkari Anoetako estadio txikian.
- Irailaren 25ean Zaragozara joango gara lau talderen arteko topaketa batetara. Bertan, Zaragozako Fenix, Madrideko Industriales eta Arabako Gaztedirekin lehiatuko gara.
- Urriak 2an Iruñako La Unica taldearekin jokatuko dugu Anoetan.
Modu hortan, urriak 16ean Landaren Hernanirekin jokatuz hasiko dugu aurtengo denboraldia.
Animo eta probestu abuztu iraileko lana mutilak, urritik aurrera zelaian gozatzeko!